BIÇAK

Rüyada bıçak görmek temkinli davranmaya, etrafınızda tehlike olduğuna işarettir. Rüyada bıçak görmek aile efradı için çalışmaya, uzun zamandan beri karşılaşmadığınız bir yakınınızla karşılaşacağınıza; bıçağı koluna koymak yakın zamanda evleneceğinize; rüyada bıçak ile iş yaptığını görmek niyetine girdiğiniz bir işten vazgeçeceğinize işarettir. Rüyada bıçak yuttuğunu gören, oğlu tarafından malı yeneceğine, rüyasında bıçak gören kadının da oğlu […]

Read More

BİLEMEK

Bıcak, testere vb. şeyleri bilemek, insanı gayrete getiren gelişme ve kişiye, Bileyici görmek, insanların arasını bozan kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bıçak.) Rüyasında bıçak, makas gibi birşeyler bileyen kişi, birden yükselir ve yaşamda daha üstün duruma gelir.

Read More

BIÇAK

Bıçak kesici âlet olduğu için, rüyada bıçak görmek, düşmanlığa delâlet eder. Bazı kere de marifetli bir adama işarettir. Bıçakçıyı görmek, insanlara sanat ve maharet öğreten birine delâlet eder. Yine bıçak görmek, hizmetçi, yardımcı, dost ve kendisi için gayret gösteren kimse ile de tâbir olunur.

Read More

BIÇAK

Kavganın ve ayrılığınişaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir. Rüyada elinde bıçak tutmak, güç ve zenginliğin sürekli olacağına, bıçakla bir şey kesmek, eline para geçeceğine işarettir. Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir. Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

Read More

BIÇAK

*İmam Cafer Sadık (a.s) : Bıçak görmenin altı tabiri vardır: 1-Muhabbet 2-Evlat 3-Zafer 4-Sığınak 5-Zenginlik 6-Yöneticilik *İbn-i Sirin: Elinizde bıçak olduğunu görmek ve bu bıçağın size ait olduğunu bilmek; bir erkek çocuğunuzun olacağına… Elinizde bıçakla birlikte bazı silahlar daha olduğunu görmek; saygınlık kazanacağınıza işarettir *Cabir Mağribi: Bıçağı kınından çıkarmak; eşinizin erkek bir çocuk dünyaya getireceğine… […]

Read More

HANÇER

*Allame Meclisi: Rüyada hançer veya bıçak görmek; sağlığa… Birinin size hançer veya bıçak verdiğini görmek; bir erkek çocuğunuz olacağına işarettir *İbn-i Sirin: Elinizde hançer olduğunu görmek; biriyle aranızda sorun yaşayacağınıza… Hançerin kırıldığını veya zayi olduğunu görmek; aranızdaki sorunun ortadan kalkacağına ve barışacağınıza… Elinizde hançerle birlikte başka silahların da olduğunu görmek; düşmanınıza galip geleceğinize ve işinizin […]

Read More

BIÇAK

Hizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, Kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi şaşkınlık […]

Read More

KILIÇ VE BIÇAK SAPI

Rüyada kiliç ve biçak sapi görmek, deve, sigir, koyun, yahut altin ve gümüsten kendisinde zekat vacip olacak derecede mala delalet eder.

Read More

SAP (BİR ŞEYİN SAPI)

Rüyada kiliç ve biçak sapi görmek, deve, sigir, koyun, yahut altin ve gümüsten kendisinde zekat vacip olacak derecede mala işarettir.

Read More

BİLEYİCİ

Rüyada bileyiciye makas, biçak gibi seylerinizi bileylettiğinizi görmeniz, yeni bir is pesinde olduğunuza ve bir is kurmaya çalistiğiniza işarettir. Ayrica bu rüya sagliğinizin ve nesenizin yerinde da gösterir.

Read More