BELA

Rüyada kendisini bir bela içinde görmek rüyanın tam tersiyle yorumlanır. Rüya sahibi çektiği sıkıntılardan kurtulur, içinde bulunduğu bela def olur gider.

Read More

İNLEMEK

Rüyasında inlediğini duyan kimsenin bir derdi vardır ve bunu halledememenin üzüntüsünü duyar. Ama bu geçicidir. Rüyada inlemek hayra delalet etmez, Ibn-i Sirin’e göre: inlediğini görmek, muradinin olacağına delalet eder. Bir bela ve musibete düstügü için inlediğini, ah-vah ettiğini gör-mek, o bela ve musibetten kurtulmaya, hastalik dolaysi ile inledi-ğini görmek, iyileseceğine, sebepsiz olarak, sihhatli bir adamin […]

Read More

BELA

Rüyada belâ ve sıkıntı içinde olduğunu görmek, çektiği sıkıntı ve güçlüklerden sonra ferahlığa ve sevince kavuşmaya işarettir.

Read More

BELA

Musibet ve her türlü sıkıntı, bunlardan sonra gelecek sevinç ve rahatlıktır.Bela ve sıkıntı görmek, çektigi sıkıntı ve güçlüklerden sonra ferahliga ve sevince kavusacağına isaret eder.

Read More

SİVRİSİNEK

Bakınız; Sinek.Sinsi, acımasız, can yakıcı, fırsat düşkünü insandır. Rüyada sivrisinek görmek, alçak, zayif insani rahatsiz edici bir adamla kiyaslanir. Evine sivrisineklerin girdiğini gören, kedere ve sıkıntıya düser. Burnuna bir sivrisinegin girdiğini ve çikmadiğini gören, bela ve eziyete ugrar. Burnundan sivrisinegin çiktiğini gören, bela ve siddetten kurtulur. Sivrisinegi görüp Allahin (C.C.) büyüklügünü düsünen ve hayal eden […]

Read More

YER YARILMASI

Kirmani’ye göre; topragin yarilip çöktügünü görmek, o yere bir zalim kisi tarafindan bela gelmesine, yahut yokluk ve çekirge istilasina; düsmandan korku gibi büyük bir musibet olmasina; topragin yarilip çöktügünü ve kendisinin içine düstügünü görmek, basina bela geleceğine, yahut geri gelemeyecegi bir yolculuga çikmasina delalet eder. Yer yarilip üzerindeki binalari yuttuktan sonra yine birlestiğini görmek, o […]

Read More

BORA

Rüyada bora görmek bela ve musibete işarettir. Başınızda dolaşan büyük bir felakete karşı uyarıdır. Günahlarınızdan tövbe etmeniz, yanlışlarınızı düzeltmeniz için bir ikazdır.

Read More

İSHAK (A.S.)

Müjde ve sevince, büyüklerden ve akrabalardan gelecek bela ve sıkıntılara katlanarak şeref, itibar ve rızka nail olmaya delalet eder.Ishak (A.S.) ‘yi görmek, müjde ve sevince ve korkulardan emin olmaya isaret eder. Bazi tabirciler, O’nu görene büyüklerden ve akrabalann bazisindan bir bela isabet edeceğine ve ondan da kurtaracağına ve o kimsenin izzet, seref ve sevinçle riziklandinlacağına […]

Read More

MUSİBET

Bakınız; Bela. Rüyada bir kimseye musibet erismesi, hastanin ölümüne, hapislige, fakirlige ve körlüge işarettir Bazen de rüya sahibinin üzüntü ve kederi ile ferahlanan düsmani için sevinç ve rahata işarettir.

Read More

HALE

Rüyada hale görmek borç sahibinin borçluyu çok sık rahatsız ettiğine, rahat bırakmadığına, borcunu ödemesi hususunda sürekli taciz ettiğine, musibete, halkın ileri gelenlerinin üzerine bir bela gelmesine yorumlanır.

Read More