YATMAK

Yabancı bir kimseyle birlikte yatmak, o yabancıdan elde edilecek hayra, ölmüş biriyle yatmak borca girmeye, cin ve şeytanla yattığını görmek şerli ve kötü kimselerle düşüp kalkmaya; Eşiyle yatmak hayır ve berekete, yalnız yatmak endişe ve vesveselere dellalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Uyumak.) Rüyada yatmak, uzanmak yol olarak yorumlanır.

Read More

OT

Rüyada ot topladığını görmek fakirlikten kurtulup, zenginleşeceğine yorumlanır. Güzel kokulu ot görmek sıkıntılı bir olayın haberidir. Otların arasında yatmak yalnız kalınacağına ve özleme işaret eder.Ot kestiğini görmek de sıkıntılardan kurtulacağınızı işaret eder.

Read More

MAKARNA

Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır.

Read More

KAYISI AĞACI

Rüyada, kayisi ağacı görmek, parasi çok, bir rivayete göre, halka yaran olmayan, karaktersiz ve hasta tabiatli bir erkekle kiyaslanir.

Read More

KARYOLA

Rüyada karyola görmek rahat ve emniyete işaret eder. Rüyada karyolada yattığını görmek bekar için evlenmeye; yatağı olmayan karyolada yatmak yolculuğa çıkmaya işaret eder. Rüyada karyolanın kırıldığını görmek hastalıktan kurtulmaya işaret eder.

Read More

SEYYAR SATICI

Seyyar satıcıdan alışveriş yapmak pek iyi yorumlanmaz. Çünkü rüya sahibinin pazarlıkta aldatılacağına veya bundan vazgeçmeye; kadın ise, bir erkekle kavga edeceğine işarettir. Rüyada seyyar satici görmek, bir yerde dikis tutturamamaya işarettir.

Read More

YATAK

Rüyada yatağını satan kimsenin eşiyle arası açılır. Rüyada tanımadığı bir yatakta yatmak ummadığı yerden servete konmaya, yatak almak zengin olmaya işaret eder. Rüyada yatak üzerinde uyuduğunu görmek korkulardan emin olmaya, yatağın geniş olması güzel ahlak sahibi kimseye, yatağın yumuşak olması kadının kocasına itaatkâr olmasına işaret eder. Yatak çarşafı görmek de hafif bir rahatsızlık geçireceğinize işaret […]

Read More

MİLLİ KIYAFET

Rüyada kendisini milli kiyafet giymis olarak görmek, gerçekten zor bir isin güçlükle yapilacağini; baskalarini ayni sekilde görmesi, erkek için iyi kalpli büyük bir kisinin yardımı ile yükseleceğini; evlenmemis bir kadın için, kendisinden yüksek bir mevkide olan bir erkekle evleneceğini; evli ise hayal ettigi ve düsüncelerinde canlandirdigi bir ise atilacağini gösterir.

Read More

CARİYE

Bakınız; Kadın Hizmetçi. Rüyada yatağına almak için bir cariye aldiğini gören kimse sevinç ve ferahliga, hasta ise hastahğinin iyilesmesine delalet eder. Bazan bu rüya, fakirlikten zenginlige, zilletten izzete, sanat üzerine sanata, rütbe üzerine rütbeye yahut binek hayvani varken yeni bir binek hayvanina delalet eder. Rüya sahibi yolculuk yapabilirse, y(flculuguna da delalet eder. Bazan da hanim […]

Read More

EVLENMEK

Rüyasında evlenen arzularına kavuşur, muradına erer, evlendiğini fakat kimsenin bulunmadığını görmek vefata işaret eder. Rüyada ölmüş bir kadınla evlenenin muradı yerine gelir. Rüyada annesinin başkasıyla evlendiğini gören kimse malmı mülkünü satar. Evli olduğunu bilerek başka bir erkekle evlendiğini gören kadının kızı olur.

Read More