YÜREK DAMARI

Bakınız; Kalp. Rüyada görülen yürek damari, kisinin can, ruh ve kalp kismidir. Çünkü yürek damari, omurilik, kalp ve boyun alaninda olan bir damardir. Ferahlik, sevinç ve üzüntülerin de menbaidir.

Read More

KALP

*İmam Cafer Sadık (a.s) : Rüyada kalp görmenin on tabiri vardır: 1-Mal 2-Riyaset 3-Evlat 4-Şecaat 5-Mertlik/cömertlik 6-Hırs 7-Din 8-Kuvvet 9-Şehvet 10- Gizlilik *İbn-i Sirin: Kalp görmek; elinize geçen mala… Kalbinizin daraldığını görmek; işlerinizin daralacağına ve zorlaşacağına… Kalbinizin sağ elinizde olduğunu görmek; şiddetli bir hastalığa yakalanacağınıza… Kalbinizin avucunuzda olduğunu görmek; işlerinizin yolunda gideceğine… Kalbinizin vücudunuzun dışında […]

Read More

KALP

Rüyasında göğsünün yarılıp kalbinin çıkarıldığını gören kimse has alanır. Kalp insanın dini ve zekasıdır, rüyada görülen kalp zekaya, kahramanlığa ve ahlaka işarettir. Bir kimse rüyada kalbinde korku bulunduğunu görse, o kimse doğru yolu bulur. Kalp, vücudun meliki, din, dünya, gizli ve açık yönleriyle vücudu koruyan, vücut için gereken önlemleri alan, vücudunun sır yeridir. Bir kimse […]

Read More

MİDE

*Çağdaş Ulema: Mide hastası olduğunuzu görmek; maddi zararla karşılaşacağınıza işarettir.

Read More

RUH HASTALIĞI

Sıkıntıya işarettir. Ruh hastası birisini görmek ise uğursuzluktur. Kişinin dua etmesi yararlı olur.

Read More

KANSER

*Çağdaş Ulema: Kanser hastası olduğunuzu görmek; birileri tarafından hedef seçildiğinize ve hayatınızın tehlikede olduğuna işarettir.

Read More

ŞEKER HASTASI

Rüyada seker hastasi olan bir kimse ile karsilasmaniz ev halkindan birinin hafif bir hastalik geçireceğine işarettir. Bu rüya ayrica sizin bünyeniz itibari ile çok yorgun olduğunuzu ve hasta görünümlü bir kimse olduğunuzu gösteriyor; sagliğiniza biraz daha yakından ilgi göstermelisiniz.

Read More

KALP ÇARPINTISI

Rüyada kalp çarpmasi, bir seyi terk etmektir. Bundan dolayi yüreğinin çarptiğini gören kimse, düsmanligi, yolculugu veya evlenmeyi terk eder.

Read More

KALP KATILIĞI

Hissizliğe, yaratılanlara şefkat göstermemekten dolayı merhamet edilmemeye, Kalp katılığı Kur’an ve sünnete ilgisiz olmaya, Allah’ın zikrinden gaflet etmeye, dünyaya karşı aşırı bir hırs göstermeye delalet eder.

Read More