BİLARDO

Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının işaretidir. Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının işaretidir. Bilardo masası veya bilardo oynadığını görmek sıkıntının habercisidir.Karışıklık, çevreyle ilgili değişiklik anlamına gelir. Rüyada bir salonda bilardo oynadiğinizi gör-mek, bir dostunuzun verimsiz bir isine ortak olduğunuza ve o iste ugrasirken bir çok avantajinizi kaçirdiğiniza delalet eder.Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının […]

Read More

BİRİSİYLE BERABER YEMEK YEMEK

Rüyada ölüyle beraber yemek, borca isaret eder. Yabanci birisiyle yemek yemek, o yabancidan elde edecegi hayra cin ve seytanlarla beraber yemek yemek de serli kimselerle beraber düsüp kalkmaya isaret eder.

Read More

YEMEK

Rüyada yemek görmek rızkın genişlemesine, müjdeli bir habere; rüyada yemek pişirmek ummadığınız bir yerden yardım göreceğinize, faydalı işlere, murada ermeye; insanlar arasında yemek yediğini görmek itibarinizin ve şöhretinizin artacağına; bir tabaktan yemek kanaatkârlığa işarettir.

Read More

YEMEK

Tek başına yemek yemek , kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

Read More

TAT, TATLAR

*Allame Meclisi: Rüyada tuzlu ve ekşi şeyler yemek; üzüntü ve sıkıntıya… Tatlı şeyler yemek; dünyevi sıkıntılardan kurtulup zenginleşeceğinize işarettir *İbn-i Sirin: Leziz ve tatlı şeyler yemek; menfaate… Acı ve ekşi şeyler yemek; üzüntü ve sıkıntıya… Hoş kokulu şeyler yemek; övgüye… Kokusu hoş olmayan şeyler yemek; yergiye işarettir.

Read More

KİMYON

*İbn-i Sirin: Kimyon yemek; üzüntü veya husumete… Ekşi kimyon yemek; hayır ve menfaate… Safran karışımlı kimyon yemek; hastalığa işarettir.

Read More

YEMEK, YİYECEK

*Hz. Danyal (a.s) : Rüyada tadı hoş olmayan ve zor yenen her türlü yiyecek; sıkıntı ve üzüntüye… Ekşi yiyecekler; hastalığa… Leziz yiyecekler; geçim konusunda genişliğe işarettir *Müellif: Koyun etiyle pişirilmiş lezzetli sulu yemek; menfaate işarettir *İbn-i Sirin: Tadı ve kokusu hoş olan her türlü yiyecek hayra, kötü yiyecekler ise şerre yorulur. Buna göre rüyada sarımsak […]

Read More

PİLAV

*Kirmani: Pilav yemek; hacetinizin reva olacağına, hayır göreceğinize… Etli pilav yemek; daha fazla hayra… Sütlü pilav yemek; son derece iyiye… Pilavla beraber ayran içmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Read More

ARMUT

*İmam Cafer Sadık (a.s) : Armut görmenin beş tabiri vardır: 1-Helal mal 2-Zenginlik 3-Kadın 4-Murada erme 5-Menfaat *İbn-i Sirin: Yeşil ve lezzetli armut yemek; helal mal elde etmeye… Sarı armut yemek; hastalığa… Olgunlaşmış ve tatlı armut yemek; mal bakımından kazanca… Ekşi ve nahoş armut yemek; üzüntüye işarettir *Kirmani: Mevsiminde yeşil ve leziz armut görmek, murada […]

Read More