SOLMAK

Çiçeğin ya da yaprağın solması ufak tefek sıkıntılara, Bahçedeki çiçeklerin solması gönül sızısına delalet eder. ( Elbise vs.nin beyazlığı için Bakınız; Beyazlık.) Bitki gibi şeylerin solması, umutların boşa çıkacağına işaret eder.

Read More

YEŞİL

Yeşil kısmet, başarı, mutluluk olarak yorumlanır. Huzurlu, bereketli, güzel bir hayatı simgeler. Rüyada yeşil renkli bir sey görmek veya yeşil renkte bir elbise giymek, murada ermekle ve arzularinizin yerine gelmesi ile yorumlanır. Bir baska rivayete görede: Rüyada yeşil renk, hayir ve berekete işarettir.

Read More

BEYAZLIK

Elbisede görülen beyazlık sarıya meyyal ise takvaya, renklerin solması şeklindeyse mütevazi fakat onurlu yaşamaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Sabah.)

Read More

YEŞİL KİŞNİŞ

Yeşil kişnis görmek gam ve kederle yorumlanır. Yeşil kişnisi sattığını gören veya satan bir kişiden satın alan büyük sıkıntıya düşer. Yeşil kişnis yediğini görmek, zihin kuvvetine ve uzağı görmeğe işarettir.

Read More

RENKLER

Rüyada görülen yeşil elbiseler dinî bakımdan iyi ve güzeldir. Çünkü yeşil elbiseler cennet ehlinin giysileridir. Rüyada yeşil elbiseler görmek, diriler hakkında din ve kuvvete ve çokça ibadete, ölünün de Yüce Allah indinde halinin güzelliğine delâlet eder. Hayattaki kişinin rüyada yeşil elbise giymesi mirasa, ölünün yeşil giyinmiş görünmesi, şehid olarak vefat ettiğine işarettir.

Read More

ZERDEÇAL

Hint safranı da denen bu bitkinin kökünü görmek hastalıklı mala delalet eder. Rüyada zerdeçal görmek, çoktan beri yemediğiniz ve yapilmasi oldukça güç olan bir yemegi bir sürpriz olarak esinizin hazirlayip size sunacağına, bundan dolayi memnuniyetinizin ifadesi olarak sizin de buna karsi bir hediye ile ona bir sürpriz yapacağiniza yorumlanır.

Read More

BİTKİ, NEBAT

*İmam Cafer Sadık (a.s) : Bitki görmenin dört tabiri vardır: 1-Mal ve nimet 2-Büyüklük ve makam 3-Menfaat 4-Saygınlık *İbn-i Sirin: Dalı olmayan bitkiyi mevsiminde görmek; menfaate… Dalı olan bitki görmek; gördüğünüz bitkinin kalınlığı, inceliği, uzunluğu ve kısalığına göre malınızın ve makamınızın artacağına… Gözünüz, kulağınız ve ağzınızda çeşitli bitkiler bittiğini görmek; son dereceye iyiye işarettir.

Read More

YEŞİL EKİN BAŞAĞI

Bir adamın rüyada yeşil ekin başağı görmesi, birbiri üzerine yığılmış mala delâlet eder. Çünkü başaklar da tarlada herbiri üzerine yığılır. Rüyada sapı üzerinde duran yeşil başak görmek, rızka, ucuzluk ve bolluğa ve nimetin devamına delâlet eder. Bazı kere de yeşil başaklar görmek, dünyanın senelerine, aylarına ve günlerine alâmettir. Rüyada yeşil ekin başaklarını yerden kaldırdığını ve […]

Read More

SELVİ AĞACI

Rüyada Yeşil bir selvi görmek, şeref ve izzete delâlet eder. Yeşil serviler altında oturduğunu görmek, rızka, menfaate ve bir yerden gelecek mirasa delâlet eder.

Read More

YEŞİL EKİN BAŞAĞI

Rüyada yeşil ekin basagi görmek, bir biri üzerine yigilmis maldir. Sapi üzerinde duran yeşil ekin basagi, rizka, ucuzluk ve bolluga işarettir. Kuru ekin basagi, kitliga, bazen de fazla mülke işarettir, her basagin sevaptan kat kat olduğu gibi.Bir kimse elinde yahut harmanda ya da kap içinde basaklar görse baskasinin kazancindan olarak haram veya kabin sahibine veya […]

Read More